Sport w społeczeństwie staje się coraz bardziej popularny. Jedną z dyscyplin sportowych, które w ostatnich latach nabierają popularności w Polsce jest tenis ziemny. Za sprawą wysokich wyników Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza oraz coraz lepszych występów młodych polskich tenisistów sport ten nabrał tempa. Coraz więcej osób chce grać w tenisa i stara się znaleźć czas na tę formę aktywności fizycznej.

Tenis ziemny nazywany jest białym sportem nie tylko dlatego, że na turnieju Wimbledonie obowiązuje biały strój, ale przede wszystkim dlatego, że od lat traktowany był jako elitarny. Nie można powiedzieć, że jest to sport, który może uprawiać każdy. Ze względu na dość wysokie ceny wynajmu kortów czy samego sprzętu wielu zwyczajnie nie stać na to by grać w tenisa.

Na szczęście większe miasta coraz chętniej budują korty tenisowe lub udostępniają inne obiekty na potrzeby gry w tenisa ziemnego. Cieszyć się można również z tego, że tenis ziemny zagląda coraz częściej do szkół, w których na lekcjach wychowania fizycznego można grać w tenisa. Szkółki tenisowe mają coraz więcej chętnych, co może tylko dobrze wróżyć przyszłości tego sportu w Polsce.

Jeżeli, więc szukamy alternatywnej formy aktywności fizycznej i chwialibyśmy spróbować czegoś nowego, warto rozpatrzyć tenis ziemny i nauczyć się choć trochę grać w tenisa.

smecz.pl

Wszystko o tenisie

Saturday, Oct 23, 2021