„Tenis to sport na całe życie, który zapewnia wiele korzyści dla graczy w każdym wieku. Jednak wraz z korzyściami fizycznymi pojawia się kilka wad, przede wszystkim urazy. Jeśli nigdy nie grałeś i starasz się ustalić, czy tenis jest dla Ciebie odpowiednim sportem, przed podjęciem decyzji rozważ plusy i minusy.
Zalety
Aktywność fizyczna jest ważna dla utrzymania ogólnego stanu zdrowia – zmniejsza ryzyko chorób serca i cukrzycy, pomaga kontrolować wagę, wzmacnia kości, łagodzi napięcie i może nawet poprawić nastrój. Gra w tenisa dwa do trzech razy w tygodniu może pomóc Ci zwiększyć szanse na dłuższe życie.

Rodzaje chwytów w tenisie

Wady
Tenis jest sportem o szybkim tempie i stawia przed Twoim ciałem wiele wymagań. Gracze muszą mieć siłę, zwinność i wytrzymałość, aby grać długie mecze w każdych warunkach. Jeśli gracze nie przygotowali odpowiednio swoich ciał, to powtarzalność ruchów może spowodować nadmierny nacisk na ich stawy i mięśnie. Możliwe obrażenia to łokieć tenisisty, zapalenie ścięgna nadgarstka, zapalenie stawów barkowych i kolanowych oraz napięcia i naciągnięcia mięśni.”

One thought on “Wady i zalety gry w tenisa”

Dodaj komentarz

smecz.pl

Wszystko o tenisie

Saturday, Oct 23, 2021