Jedną z piękniejszych dyscyplin sportowych często nazywana białym sportem jest tenis ziemny. Coraz więcej osób chciałoby uczyć się i grać w tenisa.

Czy jest to łatwy sport i czy każdego stać na uprawianie tego pięknego sportu?

Tenis ziemny to jedna z droższych dyscyplin, potrzebna jest rakieta, piłeczki i oczywiście miejsce do gry. O ile na początku można ćwiczyć odbijanie piłki od ściany, to później każdy chce wyjść na ceglaną mączkę i poczuć prawdziwą grę na korcie tenisowym, a wynajęcie kortu czasem kosztuje nie mało, szczególnie w okresie zimowym.

Roger Federer – legenda tenisa jako dziecko

Tenis ziemny jest grą, która wymaga od zawodnika nie tylko sprawności fizycznej, ale również intelektualnej czy mentalnej. Często trzeba zagrywać piłki z zimną krwią i bez emocji. Dokładnie i precyzyjnie. Nie wystarczy tylko uderzać mocno piłkę. Często mecze tenisowe wygrywane są nie tyle umiejętnościami gry co mówiąc żargonem tenisowym „głową” to znaczy, że ten sport wymaga również umiejętności samo uspokajania.
Nauka tenisa nie zawsze jest łatwa, ale czego początki nie są trudne?

Jest to sport wymagający i potrzeba dość sporo czasu, by grać na wysokim poziomie. Jednak dla potrzeb rekreacji wystraszy nauczyć się kilku podstawowych uderzeń, a to już sprawi nam wiele radości, a co za tym idzie spędzimy aktywnie wolny czas. A z każdym kolejnym treningiem będziemy grać lepiej, co bardzo motywuje.

One thought on “Czy tenis ziemny to łatwa gra?”

Dodaj komentarz

smecz.pl

Wszystko o tenisie

Saturday, Oct 23, 2021